Zhduket një person nga Presheva, vetura e tij gjendet në periferi të kufirit Kosovë-Serbi?
Lokale

Zhduket një person nga Presheva, vetura e tij gjendet në periferi të kufirit Kosovë-Serbi?

28.Mar.2020 19:37
0

Nga 24 marsi është zhdukur një person nga Presheva dhe më nuk i është lajmëruar familjes së tij.

Burimet e  Indeksonline  mësojnë se personi në fjalë kishte tentuar të kalonte përmes pikës kufitare në Merdare, për në Serbi, por se nuk ishte lejuar. Ai kishte tentuar sërish përmes një pike tjetër kufitare por prapë nuk kishte arritur të dilte matanë kufirit.

Tutje nga po këto burime, mësohet se  vetura e tij është gjetur në periferi të kufirit Kosovë-Serbi që të dërgon për në Preshevë.

Personi në fjalë dyshohet se ka tentuar ilegalisht të kaloj kufirin, meqë u kishte thënë familjarëve të tij se frikësohej se do mbetej pa punë.

Engel: Administrata Trump po përdor taktika të ashpra ndaj Kosovës
Nga sot fillon llogaritja verore e kohës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration