Drecun: Shqiptarët po kërkojnë përsëritje të dhunës
Lugina

Drecun: Shqiptarët po kërkojnë përsëritje të dhunës

11.Jul.2018 10:20
0
Kryetari i këshillit të kuvendit të Serbisë për Kosovë, Milovan Decun ka folur për mos njohjen e diplomave të Kosovës për shtetasit shqiptarë në Serbi.

Ai është shprehur se shqiptarët në Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë realizojnë të drejtat në bazë të kushtetutës së Republikës së Serbisë, transmeton Titulli.com.

“Deklarata të këtilla e izolojnë më shumë komunitetin shqiptarë dhe se largojnë nga Serbia i vështirëson kushtet për destabilizim, kryesisht për përsëritjen e dhunës në këtë pjesë të shtetit”, theksoi Drecun.

Drecun shtoi se kjo bëhet me qëllim që të largohen nga ndonjë ide e mundshme e zgjidhjes së problemit.

“Qëllimi është që shqiptarët të rebelohen dhe të kërkojnë nëse serbët marrinë ndonjë të drejtë të posaçme në Kosovë”, ka thënë mes tjerash Drecun./Titulli.com/

Daçiq "kërcënon" shqiptarët në jug të Serbisë, gati të reagojmë në çdo formë
Haziri: Jam për rishikimin e kufijve me Serbinë, LDK ruan parimin e kufijve të vitit 1974
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration