Daçiq "kërcënon" shqiptarët në jug të Serbisë, gati të reagojmë në çdo formë
Lugina

Daçiq "kërcënon" shqiptarët në jug të Serbisë, gati të reagojmë në çdo formë

11.Jul.2018 08:24
0
Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq ka komentuar propozimet e politikës shqiptare në jug të Serbisë se do të kërkojnë reciprocitet me të drejtat e serbëve në Kosovë, transmeton Titulli.com.

Ai është shprehur për sputnikin rus në Serbi se çdo tolerancë ka kufirin e vet dhe ka ironizuar me deklaratat e këtilla.

“I këshillojë që mos të luajnë se çdo përpjekje dhe tolerancë ka kufi. Ne do të reagojmë në mënyrë politike por nëse është nevoja edhe në forma tjera”, theksoi Daçiq, transmeton Titulli.com.

Sipas ti ata që mendojnë të provokojnë sigurinë dhe stabilitetin dhe mendojnë se jemi objektiv i lehtë mendojë se mashtrohet, tha Daçiq.

Ministri Daçiq ka porositur politikën shqiptare në jug të Serbisë që të lënë këto veprime dhe t’i kthehen dialogut politik në Beograd./Titulli.com/

Çelet vera kulturore në Bujanoc, të planifikuara edhe këngën e valle shqiptare
Drecun: Shqiptarët po kërkojnë përsëritje të dhunës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration