A do të jetë Riza Halimi kandidat edhe për një mandat në PVD (video)
Lugina

A do të jetë Riza Halimi kandidat edhe për një mandat në PVD (video)

23.Jun.2018 11:35
0
Përfaqësues të Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë kanë mbajtur konferencë për media dhe kanë sqaruar situatën e përgjithshme e procesin e zgjedhjeve brenda kësaj partie, si dhe kanë analizuar situatën në qeverisjen lokale.

Kryetari i kësaj partie, Riza Halimi tha se do të shpallë zgjedhjet e partisë nga 23 Qershori prej të cilëve dega e Preshevës do të ketë 100 delegat, dega e Bujanocit 100 delegat dhe 20 do të jenë delegat nga dega e Medvegjës për kuvendin e përgjithshëm.

Halimi ka folur se a do të jetë edhe kandidatë për kryetar të partisë në zgjedhjet që do të mbahen, shkruan Ritulli.com.

“Unë nuk do të jem as delegat dhe nuk mundem me qenë as i kandiduar as me votu. Unë mundem veç me ndihmua këtë proces që do të jetë i mbarë dhe i suksesshëm”, theksoi mes tjerash Halimi gjatë konferencës.

Në video keni diskutimin e plotë të konferencës së PVD-së në cilën ka folur edhe Ardita Sinani./Titulli.com/

Arsiq: Rregulla të reja për subvencionet bujqësore në komunën e Bujanoc
Sadriu: Serbia po shuan çdo perspektivë të shqiptarëve në Preshevë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration