Tidoroviq: Gjendja me koronavirus  në një pjesë të madhe në Bujanoc dhe Preshevë jashtë kontrolle?
Lokale

Tidoroviq: Gjendja me koronavirus në një pjesë të madhe në Bujanoc dhe Preshevë jashtë kontrolle?

05.Aug.2020 13:03
0

Epidemiologu i Shtabit Emergjent në Serbi,  Branislav Tidoroviq gjatë qëndrimit në Bujanoc tha se se gjendja me koronavirusin në Bujanoc dhe Preshevë është serioze, shkruan Titulli.com.

“Një pjesë e madhe e gjendjes në Bujanoc dhe Preshevën është jashtë kontrolle sepse nuk ka pasqyrë të qartë të të infektuarve. Ata shpesh shërohen në ambulanca private dhe në Kosovë që i drejtohet sistemit shëndetësorë”, tha mes tjerash Tiodoroviq, transmeton Titulli.com.

Ai u shpreh se duhet shumë më tepër të punohet më banorët dhe se shtëpia e shëndetit në Bujanoc ka pranuar aparat të ri RG.

“Në anën tjetër shtëpia e shëndetit në Bujanoc dhe Preshevë do të marrinë të gjitha kushtet që i nevojiten për të ofruar shërbimet ne Covdod ambulantet që janë të domosdoshme”, theksoi Tioidoroviq.

Tidoroviq gjatë qëndrimit në Bujanoc ka takuar kryetarin e komunës së Bujanocit, Nagip Arifi dhe mori pjesë në mbledhjen e shtabit emergjentë lokal./Titulli.com/

Në Bejrut shpërtheu 2.750 tonë nitrat amoni
Kryetari Arifi njoftoi Dr.Tiodoroviqin rreth masave që ka marrë komuna e Bujanocit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration