Të dhëna nga zgjedhjet e vitit 2002: Sa këshillëtarë komunal kishin shqiptarët në Bujanoc (tabela)
Lokale

Të dhëna nga zgjedhjet e vitit 2002: Sa këshillëtarë komunal kishin shqiptarët në Bujanoc (tabela)

09.May.2024 23:03
0

Procesi i votimit në gusht të vitit 2002 për këshillëtar komunal në komunat Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë ishte i pari pas konfliktit të armatosur në këtë rajon.

Sipas të dhënave nga raporti i OSBE-së në komunën e Bujanocit në vitin 2002 ishin të regjistruar 37.058 votues, transmeton Titulli.com.

Këto të dhëna tregojnë se listat shqiptare në atë kohë kishin siguruar 23 vende në kuvendin komunal nga 41 dhe në ato zgjedhje kishin votuar gjithsej 21.431 votues.

Më poshtë është tabela e rezultateve zyrtare.                     

 

Opozita maqedonase fiton zgjedhjet e dyfishta, opozita shqiptare i bashkohet për qeverinë
Xhaka-Gjimshiti, dy shqiptarët në garë për trofeun e Europa League
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration