Shtabi Emergjent: Fundjava e mbyllur për veprimtari të caktuara, s'ka orë policore
Lokale

Shtabi Emergjent: Fundjava e mbyllur për veprimtari të caktuara, s'ka orë policore

05.Mar.2021 18:52
0

Shtabi Emergjent për Koronavirusin mori vendim që të gjitha restoranet dhe kafiterit të mbyllen për fundjavë  (6-8 mars) nga e dita e shtunë ora 12 deri të hënën në 6 të mëngjesit me përjashtim të dyqaneve të ushqimit, pikave të karburantit, farmacive dhe shpërndarjes së ushqimit.

Predrag Kon, anëtarë nga ky shtab theksoi se që nga e hëna, shkollat e mesme do të kalojnë në klasa në internet ndërsa nga e hëna, orari i punës në të gjitha objektet do të jetë i njëjtë si më parë, përcjellë Titulli.com. 

Ai u bëri thirrje qytetarëve të vaksinohen, sepse "mbyllja afatgjate duket se është një mundësi e vështirë për Serbinë" dhe shtoi se është e pamundur të mos reagosh ndaj rritjes aktive të rqsteve me korona virus.

Kon gjithashtu tha se ai mendon se masat e miratuara sot do të kenë një efekt, por jo të mjaftueshëm.

Takimi tjetër i Shtabit të Krizave do të jetë të Martën./Titulli.com/

 

Hulumtim: Pasivizimi i adresave dhe manipulimi me emërtimet e rrugëve në Preshevë
AGK: Të papranueshme akuzat e Shqiprim Arifit në drejtim të korrespodentit të RTK-së, Baki Rexhepi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration