Shqiprim Arifi nis betejën për koalicionet e mundshme në Preshevë
Lokale

Shqiprim Arifi nis betejën për koalicionet e mundshme në Preshevë

15.Apr.2021 03:34
0
Kryetar i APN-së, Shqiprim Arifi ka ftuar partitë shqiptare në Preshevë për fomimin e shumicës së qeverisë lokale pas zgjedhjeve të parakoshme lokale.
 
Postimi i plotë në Facebook nga kryetar i APN-së, Shqiprim Arifi:
 
Në zgjedhjet e parakohshme në Komunën e Preshevës, të mbajtura më 28 mars 2021, sovrani dha verdiktin e tij në menyre të lirë dhe demokratike duke i sigurar Alternativës për Ndryshim 14 mandate në Kuvendin Komunal të Preshevës, gjë që pasqyron fuqinë më të madhe politike në vend.
 
Ndërkaq sot kam dërguar ftesat subjekteve politike në Komunën e Preshevës për bisedime lidhur me platformën dhe bashkëqeverisjen me pushtetin lokal.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Comment
 
 
Share
 
 
Seriali që theu rekordet e Netflix do të vijë me dy sezone të reja
Çollaku: Hipokrizi të thuash se nuk e jap Leposaviqin për Luginën e Preshevës (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration