Shefat Ademi nga Presheva boton librin  e ri
Lokale

Shefat Ademi nga Presheva boton librin e ri

26.Mar.2022 07:06
0

Doli nga shtypi libri me titull "ROLI I MEDIEVE TË SHLRUARA GJATË RILINDJES KOMBËTARE" të autorit Mr. sc. Shefat Ademi.

Ky libër në përmbajtjen e tij përfshin, epokën e gazetarisë shqiptare prej viteve, 1848 deri më 1912.

Autori ka studiuar në detaje këtë fushë e cila meriton respekt, të veçantë sepse trajton propagandimin e medieve elitare, të cilat luftuan që shqiptarët të jenë autoktonë në trojet e tyre, dhe të kenë gjuhën e traditën shqiptare.

Autori ka falënderuar të gjithë kontribuesit e në veçanti sponzorin të cilin e mundësoi që ky libër të dalë në dritë.

Mediat gjermane shkruajnë për Serbinë si “partnerin e fundit të Putinit në Evropë”
Studimi: Edhe Covid i lehtë mund të përshpejtojë plakjen dhe të shkaktojë ndryshime të tjera në tru!
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration