Reagim nga LPD: Po dëmtohet fryma e bashkëpunimit në koalicionin shqiptar në Bujanoc?
Lokale

Reagim nga LPD: Po dëmtohet fryma e bashkëpunimit në koalicionin shqiptar në Bujanoc?

26.Oct.2023 21:26
0

Lëvizja e Progresit Demokratik ka dalë me reagim publik ndaj partnerit të koalicionit në komunën e Bujanocit duke  u lidhur me vendiin e Këshillit Komunal i cili ka dhënë pëlqim për të ndryshuar sistematizimin e vendeve të punës në Administratën Komunale.

Reagimi i plotë i LPD-së:

Në mbledhjen e sontme të Kryesisë së LPD-së, diskutuam mbi vendimin e Këshillit Komunal të mbajtur sot më 26 tetor 2023, dhe dalim me këtë reagim duke sqaruar si më poshtë:
 
Këshilli Komunal ka dhënë pëlqim për të ndryshuar sistematizimin e vendeve të punës në Administratën Komunale për shkak të 10 pëlqimeve të marra me kohë të pacaktuar nga Ministria përkatëse.
 
Anëtarët e LPD-së në Këshillin Komunal kanë bojkotuar këtë seancë, sepse sipas informacioneve tona për këto vende të punës Kryetari i Komunës ka rënë dakord me disa nga eksponentët politik serb, duke anashkaluar bashkëpunimin me LPD-në të cilën e ka partner koalicioni.
 
Dhe me këtë hap të marrë në Këshill Komunal, ne si LPD vlerësojmë se po dëmtohet fryma e bashkëpunimit në nivel koalicioni.
 
Shërbimi për informim i LPD-së
26.10.2023, Bujanoc
Ramadani: Morrëm premtimin se Tirana do të financojë ndërtimin e palestrës sportive në Bujanoc
PD sqarim: LPD veproi në dëm të punëtorëve në administratën komunale në Bujanoc
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration