Rama te Piramida me Blinken: Diktatori që na mësoi t’iu urrenim, po rrotullohet në varr tani! (video) Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, pas arritjes në Aeroportin e Tiranës më 15 shkurt 2024.
Rajoni dhe Politika

Rama te Piramida me Blinken: Diktatori që na mësoi t’iu urrenim, po rrotullohet në varr tani! (video)

15.Feb.2024 15:25
0

Kryeministri Edi Rama ka pritur Sekretarin amerikan të Shtetit tek Piramida, duke i kujtuar se diktatori Enver Hoxha, “mund të jetë duke rrotulluar në varr”, për atë që është Shqipëria sot.

“Diktatori ynë, për të cilën kjo piramidë u ndërtua, po rrotullohet në varr sot. Ai na mësoi që t’ju urrejmë. Por, sot ne ju mirëpresim…Çelësat e shtëpisë sonë janë në duart të sigurta me ju. Dhe ju jeni shumë të sigurt në mesin tonë. Mire se vini miku ynë dhe kini parasysh se ne mund të mos jemi aq të pasur, por ne jemi në vend të parë për dedikimin tonë ndaj jush dhe mund të mos jemi aq të mërzitshëm...,” deklaroi ndër të tjera Rama.

Vuçiqi e prezanton një sistem antidron që Serbia e bleu nga Rusia
Profil: Kush ishte udhëheqësi opozitar rus, Aleksei Navalny, dyshohet se ka vdekur? (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration