Pritjet me të gjata në hyrje të Kosovës janë tek Dheu i Bardhë (linku) Foto nga arkivi: Dheu i bardhë
Lokale

Pritjet me të gjata në hyrje të Kosovës janë tek Dheu i Bardhë (linku)

23.Jul.2022 09:33
0

Mëngjesi i sotëm, pikat kufitare në Kosovë i gjen me një ritëm më dinamik se ditën e djeshme në të cilën nuk kishte pritje gjatë hyrjes dhe daljes.

Sipas raportit nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritjet me të gjata në hyrje të Kosovës janë tek Dheu i Bardhë, deri në një orë kurse, në Merdarë 30-40 minuta pritje.

Po ashtu, në këto dy pika kufitare edhe daljet nga Kosova janë më të gjata se në pikat kufitare të tjera. Gjatë daljes ka pritje deri në 20 minuta.Në vendkalimet e tjera kufitare të Kosovës me vendet fqinje, nuk ka pritje më shumë se 5 minuta në hyrje dhe dalje.

Gjatë hyrjes tek Dheu i Bardhë kolonat janë të gjata deri në 200 metra kurse në Merdarë deri në 150 metra.

Megjithatë, në pikat tjera kufitare nuk raportohet për kolona.

 

Kliko linkun për të dhëat e reja:  QENDRA KOMBËTARE PËR MENAXHIM KUFITAR

Arifi kërkoi nga Kurti vendkalime të reja për hyrje në Kosovë
Karaçevë: Kazinot problematike janë rikthyer sërish, në mes Kamenicës dhe Bujanocit (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration