Preshevari i parë me master në Akademinë Policore të Serbisë
Lokale

Preshevari i parë me master në Akademinë Policore të Serbisë

09.Feb.2021 19:11
0

Ahmet Beqiri, është preshevari i parë që ka kryer studimet mastër në Akademinë Policore të Serbisë dhe atë me nota të shkëlyera dhe vlerësime akademike.

Beqiri ka studiuar në Beograd dhe më pas ka shkuar në studimet postdiplomike, ndërsa është një nga zyrtarët policorë në Preshevë prej disa kohësh në ndihmë të qytetarëv të komunës.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vet Beqiri në rrjetin social facebook.

“Sot mbarova studimet në master me notë mesatare 9.4. Për arritjet e mija e falenderoj familjen time për arritjet e mija deri këtu dhe profesorët e mi për vlerësimin”, ka shkruar Beqiri.

Lugina e Preshevës ka pasur polici multi etnike, ndërkaq policët shqiptarë kanë dhënë kontribut të vecantë gjatë krizës së refugjatëve dhe gjatë kohës së pandemisë./Titulli.com/

Fjalimi shqip i deputetit Shaip Kamberi në kuvendin e Serbisë (video)
Vendimi ndaj Vullinit për termin "shiptari" kalon në apel
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration