Presheva shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për shkak zjarreve, kërkon asistencë ajrore nga Qeveria e Serbisë
Lokale

Presheva shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për shkak zjarreve, kërkon asistencë ajrore nga Qeveria e Serbisë

06.Aug.2022 07:50
0

Komuna e Preshevës shpalli gjendjen e jashtzakonshme pas zjarrev të mbrëmshme afër fshatit Corroticë të komunës së Preshevës.

Postimi i plotë në Facebook nga komuna e Preshevës: 

Vendimet e Shtabit për Situata të Jashtëzakonshme
 
Si pasojë e gjendjes emergjente, me paraqitjen e zjarreve me lokacion në fshatin Corroticë;
 
- Shpallet gjendje e jashtëzakonshme.
 
- Obligohet NP Moravica, për sigurimin e cisternave me ujë për fikjen e zjarreve.
 
- Obligohet Drejtorati për Investime, Punë Komunale dhe Ndërtimore, për sigurimin e makinerive të përshtatshme për eleminimin e problemit në tërësi.
 
Njoftohen qytetarët se për situatën e jashtëzakonshme, është i informuar edhe Shtabi i Situatave të Jashtëzakonshme në Vranjë, të cilët kanë dërguar makineritë e tyre për t'i dalë në ndihmë situatës aktuale.
 
Për gjendjen e jashtëzakonshme, është e njoftuar edhe Qeveria e Serbisë, për të dërguar asistencë ajrore.
Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit
Digjen 50 hektarë mal me pisha në Corroticë të Preshevës (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration