Policia arreston të dyshuarin nga komuna e Preshevës për marihuanë, vetura me targa kroate
Lokale

Policia arreston të dyshuarin nga komuna e Preshevës për marihuanë, vetura me targa kroate

06.Jul.2024 08:40
0

Pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme, Drejtorisë së Policisë Kufitare dhe Drejtorisë së Policisë në Vranjë kanë zbuluar dhe konfiskuar rreth 12.2 kilogramë lëndë bimore e dyshuar si marihuanë në atarin e fshatit Miratovac dhe kanë arrestuar H. D. (1985) nga zona e Preshevës, për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit se ka kryer veprën penale të prodhimit dhe shpërndarjes së paautorizuar të drogave narkotike si bashkëkryerës, thuhet në raportin e policisë, transmeton Titulli.com.

Kur policia ka kontrolluar “kamionin” me targa kroate, të cilin i dyshuari dhe një person tjetër i shpallur në kërkim kanë hyrë në Serbi nga Republika e Maqedonisë së Veriut, kanë gjetur disa pako në kargo dhe kabinën e automjetit me rreth 12.2 kilogramë lëndë bimore për të cilën dyshohet se është marihuanë.

Hetimin e ka kryer prokurori publik kujdestar i Prokurorisë së Lartë Publike në Vranjë dhe zyrtarë policorë, thuhet mes tjerash në raportin e policisë.

Të dyshuarit me urdhër të prokurorit detyrues të Prokurorisë së Lartë Publike në Vranjë i është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë dhe me kallëzim penal do të dërgohet në prokurori./Titulli.com/

23 vjet nga marrëveshja për paqe mes Maqedonisë dhe kryengritësve shqiptarë
“Obligimet për Kosovën dhe Serbinë nga dialogu s’ndryshojnë me lehtësuesit e rinj”
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration