Nagip Arifi zgjidhet kryetar i komunës së Bujanocit(video)
Lokale

Nagip Arifi zgjidhet kryetar i komunës së Bujanocit(video)

22.Jul.2020 17:51
0

Në sallën e madhe të shtëpisë së kulturës në Bujanoc në rrethana të jashtëzakonshme në seancën e parë të kuvendit komunal për kryetar të komunës së Bujanocit u zgjodh Nagip Arifi nga Partia Demokratike dhe për zëvendës kryetar komune Shqiprim Musliu nga Lëvizja e Progresit Demokratik.

Vlen të theksoi se në seancën konstituive morën pjesë edhe këshilltarët e listave serbe dhe rome që përbëjnë së bashku 15 këshilltarë në kuvendin komunal nga 41 sa ka gjithsejtë, shkruan Titulli.com.

Më 17 korrik në selinë e PD-së është nënshkruar marrëveshja për koalicion mes 4 subjekteve shqiptare PD, PVD, LPD dhe APN për të formuar shumicën në kuvendin komunal të komunës së Bujanocit të cilët numërojnë 25 këshilltarë./Titulli.com/

Presidenti Thaçi thotë se protestat nuk duhet shfrytëzuar për të nxitur urrejtje ndërfetare
Arifi: Punën e kryetarit të komunës do ta kryej me nderë dhe përgjegjësi të plotë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration