Mbahet panairi i punësimit në Bujanoc, 24 punëdhënës pjesëmarrës
Lokale

Mbahet panairi i punësimit në Bujanoc, 24 punëdhënës pjesëmarrës

08.May.2023 17:20
0

24 punëdhënës nga Bujanoci dhe Presheva morën pjesë në panairin e punësimit në Bujanoc, i cili u mbajt në sallën sportive “Mladost”.

Në stendën e Shërbimit Kombëtar të Punësimit (SHKP), të papunët dhe punëdhënësit mund të merrnin të gjithë informacionin për programet aktuale të SHKP-së për nxitjen e punësimit.

Panairin e hapi kryetari i Komunës, Nagip Arifi I cili falemnderoi drejtorin e Shërbimit Nacional për Punësim dega në Vranjë dhe zv.drejtoreshën e Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë për angazhimin e tyre që të organizojnë këtë panair, ku punëdhënësit dhe punëkërkuesit takohen në një vend për t'u njoftuar me vendet e lira të punës nga kompanitë private dhe shkëmbejnë të dhënat për mundësi punësimi.

Në panair mori pjesë edhe zëvendësdrejtoresha e Shërbimit të Trupit Koordinues të Qeverisë së Republikës së Serbisë, Jelena Çoliq

Musliu: Mirënjohje për elektorët, LPD bartëse e udhëheqjes së Këshillit Kombëtar Shqiptar
BE-ja propozon sanksione ndaj kanalit të Russia Today që transmetohet nga Serbia
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration