Lugina e Preshevës kërkon ndihmë, një "ÇAMËRI" e dytë mund të ndodhë para syve tanë! (video)
Lokale

Lugina e Preshevës kërkon ndihmë, një "ÇAMËRI" e dytë mund të ndodhë para syve tanë! (video)

25.Feb.2020 08:13
0

Lugina e Preshevës kërkon ndihmën e autoriteteve në Shqipëri e Kosovë, për të mos lejuar të ndodh një çamëri e dytë, këtë herë me shqiptarët në Serbi.

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, thotë se ka kërkuar ndihmë nga kryeministri Edi Rama, por është injoruar.

Për kryetarin e Bujanocit, ndihma nga vendet tona është e domosdoshme, pasi politikat e beogradit zyrtar po ndëshkojnë shqiptarët e Luginës.

Një material i përgatitur nga Bekim Bici- Fax News Albania

Afrikano-amerikanët dhe dezinformimi në mediat sociale
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration