Lajçaku pas takimit në Bruksel për Luginën: Diskutuam të drejtat e njeriut dhe të pakicave
Lokale

Lajçaku pas takimit në Bruksel për Luginën: Diskutuam të drejtat e njeriut dhe të pakicave

06.Apr.2024 09:48
0

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka pritur në takim deputetin shqiptar të Parlamentit të Serbisë, Shaip Kamberin dhe  kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar, Nevzad Lutfiu me bashkëpuntorë.

 

Lajçak theksoi se me Kamberin ka diskutuar për të drejtatat e njeriut dhe të pakicave, të cilat sipas tij, janë kyçe për procesin e integrimit evropian.

“Si pjesë e ndërveprimeve të mia të rregullta me Ballkanin Perëndimor, pata një takim të dobishëm me Shaip Kamberin në Bruksel. Diskutuam tema të rëndësishme, duke përfshirë të drejtat e njeriut dhe të pakicave, të cilat janë çështje kyçe në procesin e integrimit evropian”, shkroi Lajçak në platformën X.

Bruksel: Kamberi e Lutfiu takojnë emisarin e BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak
Besimtarët muslimanë të vendeve të rajonit shënojnë Natën e Kadrit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration