Kujtim Sadriu emërohet ushtrues detyre i drejtorit të shtëpisë së kulturës në Preshevë Foto nga Facebook: Kujtim Sadriu
Lokale

Kujtim Sadriu emërohet ushtrues detyre i drejtorit të shtëpisë së kulturës në Preshevë

12.May.2022 09:28
0

Në seancën e 5 të kuvendit komunal të komunës së Preshevës, shumica qeverisëse lokale ka shkarkuar Naser Nuredinin, ushtrues detyre i drejtorit të shtëpisë së kulturës “Abdulla Krashnica” në Preshevë, shkruan Titulli.com.

Për të njëjtën pozitë kuvendi ka emëruar, Kujtim Sadriun aktivist politik dhe pjesëmarrës i mëhershëm në zgjedhjet për deputet me partitë qendrore në Serbi.

Sadriu ishte gjithashtu edhe koordinator i Unversitetit Internacional të Novi Pazarit në Preshevë dhe aktiv në sektorin joqeveritarë përmes organizatës për transparencë.

Në të njëjtën seancë janë shkarkuar edhe drejtues tjerë nga ndërmarrje publike si dhe është emëruar për zëvendës kryetar të kuvendit komunal, Hamdi Fejzullahu./Titulli.com/

Konkurs: Komuna e Bujanocit ndihmë bizneseve të vogla, të mesme dhe sipërmarrësve të rinj (dokumentacioni)
Konjufca: Nëse krijohet “Zajednica” nuk kemi më çka të mbrojmë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration