Komisioni Komunal Zgjedhor në Bujanoc certifikon 9 lista zgjedhore për zgjedhjet lokale
Lokale

Komisioni Komunal Zgjedhor në Bujanoc certifikon 9 lista zgjedhore për zgjedhjet lokale

13.May.2024 19:24
0

 

Komisioni Komunal Zgjedhor në Bujanoc ka certifikuar 9 lista zgjedhore për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale më 2 qershor 2024.

Sipas këtij komisioni renditja është 4 lista shqiptare, 4 serbe dhe një rome.

Më poshtë janë prezantuar listat sipas renditjes së certifikimit.

 

1. Partia Demokraike-Dr.Sc.Nagip Arifi
 
2. „Që të jemi romët e unifikuar, thuani po“SSP-Adem Salihi
 
3. Aleksandar Vuçiq- „Bujanoci nesër“
 
4. Lëvizja e Progresit Demokratik-Shqiprim Musliu
 
5. Fronti për Ndryshim-Driton Rexhepi
 
6. „Ndryshimet tani, për qytetin dhe fshatin tonë“-Sasha Arsiq
 
7. Lista serbe për Bujanocin- Nenad Taskoviq Tasa dhe Goran Tashkoviq Shilja „Zgjidh ndershmërinë“
 
8. Dr.Dejan Stojanoviq Meçe „Zgjidh Ardhmërinë“
 
9. Partia për Veprim Demokratik- Ragmi Mustafi
 
Interneti satelitor i Starlink ndërpritet nga stuhia diellore
Varhelyi: Serbia të harmonizojë politikën e saj me të BE-së, anëtarësimi i mundshëm brenda pesë vjetëve
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration