Invalidi i luftës në Preshevë tash e tre muaj pa energji elektrike (video)
Lokale

Invalidi i luftës në Preshevë tash e tre muaj pa energji elektrike (video)

29.Mar.2020 23:33
0

Lufta në Luginë të Preshevës, Musa Latifin nga Rahovica e Preshevës e gjeti të rreshtuar në Brigadën 113 “Ibrahim Fejzullahu” të UÇPMB-së.

Gjatë një sulmi të forcave serbe, Musa u plagos rëndë, që atëherë ai mbeti invalid. Pa asistencë sociale, pa përkujdesje institucionale, gjendja e tij është rënduar vazhdimisht.

Tash e tre muaj Musa Latifi nuk ka as rrymë, kjo meqë Elektro - distribucioni i Serbisë e ka ç’kyçur nga rrjeti për shkak të rritjes së borxhit.

Musa Latifi, invalid i luftës s UÇPMB-së ka thënë për RTK se 1 paketë barna i kushton 7 mijë dinarë.

E Mendurim Presheva, zëdhënës i Shtabit për Siguri dhe Situata të Jashtëzakonshëm ka është shprehur i befasuar për këtë veprim të Elektro - distribucionit të Serbisë , ai ka thënë se do të intervenojnë për tejkalimin e kësaj gjendjeje.

Në periudhën kur në Serbi është shpallur gjendja e jashtëzakonshme dhe kur ora policore zgjatë më shumë se gjysma e ditës, si masë mbrojtëse ndaj përhapjes së virusit COVID – 19, institucionet përgjegjëse do të duhej të kenë parasysh sidomos gjendjen e qytetarëve me nevoja, është thënë në Shtabit për Siguri dhe Situata të Jashtëzakonshme të Komunës së Preshevës./Baki Rexhepi-RTK/

" target="_blank">VIDEO

Kurti kërkon që zgjedhjet të mbahen pasi të mbarojë pandemia
Arrin në 13 numri i viktimave nga Covid-19 në Serbi (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration