Certifokeht lista e dytë zgjedhore shqiptare “Të gjithë për Medvegjën”
Lokale

Certifokeht lista e dytë zgjedhore shqiptare “Të gjithë për Medvegjën”

17.Aug.2019 08:06
0

Komisioni Komunal Zgjedhorë ka certifikuar listën e dytë shqiptare “Të gjithë për Medvegjën” me numrin 5, e cila do të garojë për zgjedhjet lokale të shpallura për 8 shtator të këtij viti.

Bartës si kësaj liste është “Muharrem Salihu” dhe e përbëjnë aktivistë të dy partive politike shqiptare PD-së dhe APN-së prej 12 kandidatëve të mundshëm për këshilltarë në kuvendin komunal të Medvegjës prej 25 ulëseve.

Sipas të dhënave nga Enti Republikan i Statistikave numri i banorëve në komunën e Medvegjës deri më 1 janar 2017 është zvogëluar në 6.774 banorë.

Në këto zgjedhje merrë pjesë edhe lista e PVD-së "PARTIA PËR VEPRIM DEMOKRATIK - Florim Sahiti"./Titulli.com/

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration