Arifi takon  në Bujanoc ambasadorin e Shqipërisë, Ilir Boçka
Lokale

Arifi takon në Bujanoc ambasadorin e Shqipërisë, Ilir Boçka

29.May.2023 21:04
0

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë, Ilir Boçka gjatë qëndrimit të tij në Luginë me bashkëpunëtor ka takuar edhe kryetarin e komunës së Bujanocit, Nagip Arifi.

Postimi i plotë në Facebook nga Nagip Arifi:

Në kontaktet tona të rregullta me Ambsadorin e Republikës së Shqipërisë, sot mirëprita Sh.T. Ilir Boçkën, me të cilin shtjelluam temat dhe zhvillimet e fundit në vend dhe rajon.

Biseduam për rezultatet e regjistrimit të popullësisë, zhvillimin ekonomik, ngecja e procesit të njohjes së diplomave nga Republika e Kosovës përkundër shumë marrëveshjeve të nënshkruara, çështja e pasivizimit, etj

 

KFOR: Rreth 25 ushtarë të plagosur në veri të Kosovës (video)
Lutfiu pret në takim në Bujanoc ambasadorin e Shqipërisë, Ilir Boçka
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration