Akuza nga Vuçiq ndaj deputetit shqiptarë në parlamentin e Serbisë: Fjalimet e Kamberit të diktuara (video)
Lokale

Akuza nga Vuçiq ndaj deputetit shqiptarë në parlamentin e Serbisë: Fjalimet e Kamberit të diktuara (video)

22.Jun.2021 14:45
0

Në seancën e sotme në kuvendin e Serbisë janë shkëmbyer akuza të rënda mes Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq  dhe deputetit popullor Shaip Kamberi, shkruan Titulli.com.

Vuçiq akuzoi Kamberin se fjalimet e tij janë të diktuara ndërsa Kamberi tha se ai po tenton të trajtoj si përfaqësues të kujt.

Vuçiq i kërkoi Kamberit që serbët të futen në qeverisjen lokale në Bujanoc dhe në Preshevë duke i thënë se kishte ambicie të bëheni ministër apo zëvendësministër, transmeton Titulli.com.

Më tepër shikoni videon e parlamentit të Serbisë të seancës live dhe aty mundë të dëgjohen diskutimet e plota mes Vuçiq dhe Kamberi.

Në këtë seancë të kuvendit, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është duke raportuar para deputetëve në Kuvendin e Serbisë lidhur me dialogun Kosovë-Serbi.

Vuçiq para deputetëve në Serbi: Nuk ka përparim sa i përket njohjes së diplomave Kosovë-Serbi
Përfaqësuesve të Bujanocit dhe Preshevës, kryeministri Kurti u premton reciprocitet të të drejtave me serbët e Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration