Aktivisti nga Presheva: Këshilli Kombëtar Shqiptar keqpordori grantet e Kosovës?
Lokale

Aktivisti nga Presheva: Këshilli Kombëtar Shqiptar keqpordori grantet e Kosovës?

29.Dec.2022 14:30
0

Aktivisti i shoqërisë civile në Preshevë, Valon Arifi ka reguar ndaj ndarjes së granteve nga Këshilli Kombëtar Shqiptar me buxhetin e Kosovës.

Ky është reagimi i tij i plotë në Facebook:

'keqpërdorime te dukshme nga Komisioni per Grante i Keshillit Kombetar Shqiptar dhe perfaqesuesi i Zyres se Kryeministrit te Kosoves ne ndarjen e granteve per organizatat e shoqatat kulturore e sportive ne Lugine te Presheves :)

- OJQ te cilat nuk plotesojn asnje kriter fitues ne konkurs.

Me vonë detaisht cdo shkeleje qe ka bere komisioni ne fjalë !

 

Çfarë dihet për të dyshuarin për terrorizëm, i arrestuar në Bujanoc?
Rama ironizon me BE-në dhe SHBA-në për “protestat paqësore” në veri
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration