Tryezë diskutimi në Bujanoc: “Roli i mediave lokale, problemet dhe ruajtja e identitetit shqiptar” (video)
Lokale Vizionet Atraktive

Tryezë diskutimi në Bujanoc: “Roli i mediave lokale, problemet dhe ruajtja e identitetit shqiptar” (video)

10.Mar.2023 07:44
0

Në Bujanoc është mbajtur tryeza e  diskutimi me temën “Roli i mediave lokale, problemet dhe ruajtja e identitetit shqiptar”, organizuar nga  “Vizionet Atraktive”,  Portali Informativ –TITULLI.COM me mbështetje të programit të Qeverisë së Kosovës përmes Këshillit Kombëtar  Shqiptar.

Diskutimi ishte e fokusuar në sfidat në të cilat po kalon media në gjuhën shqipe, profesionalizmi në ushtrimin e profesionit të gazetarit, roli në ruajtjen identitetit kombëtar  si dhe mundësitë e zhvillimit të mendimit kritik ndaj aktualitetit.

Përfaqësues të mediave lokale në Bujanoc e Preshevë si dhe përfaqësues të qeverisjes lokale Agron Avdiji, Jeton Ismaili, Ardita Saqipi, Zejnualla Dauti, Agomn Islami dhe nikoqirë Skender Saqipi me diskutimet e tyre kontribuuan në mënyrë pozitive në nxitjen e përmirësimit të pozitës së medias në gjuhën shqipe dhe fuqizimin e saj në ruajtjen e identitetit kombëtar në komunat Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë.

Projekt i realizuar me mbështetje të programit të Qeverisë së Kosovës përmes Këshillit Kombëtar  Shqiptar. Pikëpamjet, opinionet dhe konkluzionet e shprehura në projekt nuk pasqyrojnë domosdoshmërish pikëpamjet e Qeverisë së Kosovës apo Këshillit Kombëtar  Shqiptar por vetëm të autorit.

Bastisen shtëpitë e ish-ushtarëve të UÇPMB-së nga xhandarmëria serbe (foto)
Kurti, i gatshëm të nënshkruajë marrëveshjen me Serbinë në takimin e Ohrit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration