Komuna ndan 1.7 milion dinarë për program kulturor në Bujanoc
Lokale

Komuna ndan 1.7 milion dinarë për program kulturor në Bujanoc

27.Apr.2017 08:31
0
Në mbledhjen e fundit të këshillit komunal janë ndarë 1.7 milion dinarë për financimin e programeve vjetore dhe projekteve në fushën e kulturës me seli në territorin e komunës së Bujanocit.

Sipas kryetarit të komisionit për ndarjen e mjeteve, Driton Rexhepi në konkursin e shpallur kanë konkurruar 7 shoqëri kulturoro-artistike .

Rexhepi tha se të gjithë pjesëmarrësit në konkurs kanë përfituar nga buxheti i paraparë për program kulturorë./Titulli.com/

Plani shtatë pikësh i Luginës, temë diskutimi në televizionin e Serbisë (video)
Trupi Koordinues do të vazhdoj përkrahjen ndaj komunave Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration