Dështon edhe një seancë, a po futet Medvegja në krizë institucionale?!
Lugina

Dështon edhe një seancë, a po futet Medvegja në krizë institucionale?!

27.Mar.2015 23:25
0

Për shkak të mungesës së kuorumit, të premten sërish nuk është mbajtur seanca e 25-të me radhë e Kuvendit Komunal të Medvegjës e cila ishte ndërprerë për arsye të njëjtë me datën 20 mars.

Siç raporton "MePress" në rend të ditës ndër të tjera ishin: ndërprerja dhe verifikimi i mandateve të këshilltarëve komunal, propozimi i vendimit për emërimin e avokatit publik të komunës, propozimi i vendimit për angazhimin e auditorit për auditim të jashtëm të buxhetit për vitin 2014, propozimi për emërimin e komandatit të Shtabit për situata të jashtëzakonshme etj.

Seanca është shtyrë për javën e ardhshme për datën 3 prill. Dështimet e seancës së këtij Kuvendi vien sidomos pas marrjes së drejtimit të komunës nga kryetari i ri, Dragisha Petroviq.

Titulli.com javën e kaluar raportoi për dorëheqjen e zëvendëskryetarit të Kuvendit, Fehmi Beha. Ish zëvendëskryetari dorëheqjen e kishte arsyetuar me punësimin e shumë personave nga një familje, ndërsa shumë të tjerë janë në kufi të ekzistencës.

Sipas Behës, situata ka shkuar më keq nga mbledhja e fundit e Kuvendit Komunal ku u arrit një konsensus me zgjedhjen e kryetari të ri, që si qëllim kishte dhënien fund dukurive të tilla, mirëpo ai thekson se tani situata është më e rëndë se më parë dhe pa asnjë shpresë se diçka do të përmirësohet. /Titulli.com/

 

 

Interesim i lartë në tryezën "Roli dhe pozita e gruas në Islam" (Foto)
Kolonë në Konçul
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration