I dyshuari nga Bujanoci për shitjen e paligjshme të mallrave të akcizës, ngritet kallëzim penal
Lokale

I dyshuari nga Bujanoci për shitjen e paligjshme të mallrave të akcizës, ngritet kallëzim penal

24.Apr.2024 14:53
0

Pjesëtarët e Policisë në Vrajë, në bashkëpunim me Qendrën Rajonale të Policisë Kufitare për Republikën e Maqedonisë së Veriut, me urdhër të Prokurorisë Themelore Publike në Vrajë, do të parashtrojnë kallëzim penal kundër personit tridhjetë e nëntë vjeçar, thuhet në raportin  e policisës, transmeton Titulli.com.

Sipas këtij raporti i dyshyari është i moshuar nga rrethina e Bujanocit, për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit se ka kryer veprën penale shitje e paligjshme e mallrave të akcizës.

Gjithashtu policia kufitare mbrëmë në autostradën në afërsi të Vranjës ka ndaluar një veturë Škoda e drejtuar nga i dyshuari dhe ka gjetur 474 pako duhan të prerë, me peshë 237 kilogramë, pa dokumentacion shoqërues./Titulli.com/

Parlamenti Evropian miraton heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
Davkova kryeson garën presidenciale në Maqedoninë e Veriut, më 8 maj fatin e presidentit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration