Rinia e pa informuar për funksionimin e qeverisjes lokale në Bujanoc
Lokale Vizionet Atraktive

Rinia e pa informuar për funksionimin e qeverisjes lokale në Bujanoc

19.Feb.2018 12:52
0

Disa nxënës të shkollës së mesme në Bujanoc gjatë një ankete të realizuar nga organizata "Vizionet Atraktive" një shumicë janë deklaruar se kanë pak njohuri për funksionimin e qeverisjes lokale në Bujanoc.

Në këtë anketë morën pjesë 35 nxënës dhe janë përgjigjur rreth pyetjeve të për funksionimin e këshillit komunal, kuvendit komunal, rolin e këshilltarit dhe pjesëmarrjes qytetare në institucionet komunale, shkruan Titulli.com.

Përmes kësaj ankete është vlerësuar se nxënësit ish pak të informuar rreth të drejtave të qytetarëve për qasjen e tyre në çdo informacion të rëndësisë publike të komunës.

Anketa është realizuar gjatë seminarit të organizuar nga “Vizionet Atraktive” me nxënësit shqiptarë të shkollës së mesme në Bujanoc./Titulli.com/

Sami Salihu zgjidhet kryetar i kuvendit komunal të Preshevës (video)
Shqiprim Arifi zgjidhet kryetar dhe Armend Aliu zëvendës kryetar i komunës së Preshevës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration