Pamje që tregojnë më së miri si përhapet coronavirusi (video)
Trupi dhe shëndeti

Pamje që tregojnë më së miri si përhapet coronavirusi (video)

10.Mar.2020 11:06
0

Një video e postuar në Twitter që brenda pak minutave është bërë virale, tregon më së miri se si përhapet coronavirusi që së fundmi ka marrë emrin e ri – COVID-19.

Aty shihet se si duhet mbajtur higjiena në nivel, me qëllim që të shmanget kontakti me virusin vdekjeprurës që ka ngritur në këmbë botën, transmeton Telegrafi.

Videoja është realizuar nga ministria e Shëndetësisë së Arabisë Saudite, dhe ka për qëllim të rrit vetëdijen e qytetarëve dhe të kenë më shumë kujdes ngado që lëvizin.

Se për çfarë video bëhet fjalë shikoni videon e publikuar më poshtë, që tregon në detaje procesin e përhapjes së coronavirusit.

Kliko mbi fotografinë poshtë.... video

Embedded video

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration