Jasin Jakupi nga Presheva do ta përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Botëror të tenisit, Davis Cup
Lokale

Jasin Jakupi nga Presheva do ta përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Botëror të tenisit, Davis Cup

17.May.2021 10:06
0

Federata e Tenisit e Kosovës ka njoftuar se tensiti nga Zvira, Jasin Jakupi iu ka bashkuar Kombëtares së Kosovës.

Jasin Jakupi është nga Presheva dhe jeton në Zvicër. 

19 vjeçari do t’i bashkohet Kosovës në Kampionatin Botëror të tenisit, Davis Cup.

“Jasin Jakupi ka pranuar të luaj për Kosovën. 19-vjeçari me prejardhje nga Presheva, i cili jeton në Zvicër, do t’i bashkohet përfaqësueses së Kosovës në Kampionatin Botëror të tenisit, Davis Cup. Jasini do të jetë një përmbushje e mirë e ekipit të Kosovës. Jasini tashmë do të filloj me procedurat e pajisjes me pasaportën e Kosovës, që t’i bashkohet ekipit zyrtarisht dhe të na përfaqësoj denjësisht”, thuhet në njoftimin e FTK-së.

Stankoviq do të kërkojë punësimin e përkthyesit në serbisht në Preshevë
Çështja e kufijve përplas Kosovën dhe Serbinë në Slloveni (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration