Intervista

Të përjashtohen ndarja dhe autonomia rajonale

Të përjashtohen ndarja dhe autonomia rajonale

Në pesë-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, bashkë-hartuesi i Planit të Ahtisaarit, Albert Rohan, thotë në intervistën për Radion Evropa e Lirë se si shtet i ri që është, Kosova ka bërë përparime pozitive. Megjithatë, ai tërheq vë

16.Feb.2013 14:06
Danaj: Unë nuk do ta hiqja lapidarin e UÇPMB-së

Danaj: Unë nuk do ta hiqja lapidarin e UÇPMB-së

Analisti i çështjes shqiptare Koço Danaj gjatë një interviste të shkurt ka foluar për situatën e krijuar në Luginë pas vendosjes së lapidarit në Preshevë. Intervistën e realizoi gazetari Valon Begzadi [caption id="attachment_52782

19.Jan.2013 20:35
titulli.com

Demaçi: Për bisedimet të garantojë Evropa

Nëse prapa këtyre bisedimeve qëndron Evropa, në të cilën, tash për tash, si po shihet, violina e parë është Gjermania  atëherë nuk jam skeptik, por jam realist i cili mendon se bisedimet do të bëhen, diçka Serbisë do t’i lejohet q

03.Jan.2013 21:52
“Unioni monetar mund të dështojë“

“Unioni monetar mund të dështojë“

Vendet e zonës së euros ende nuk janë të gatshme për hapin e madh të integrimit. Për ekonomistin Wim Kösters vendimtare është, që fillimisht ata të bien dakord për rregulla të detyrueshme. DW: Profesor Kösters, mungesa e një unio

29.Dec.2012 09:35
Jam e dashuruar dhe çdo ditë jetoj e tillë

Jam e dashuruar dhe çdo ditë jetoj e tillë

INTERVISTA/ Flet Balerina, Modelja & Organizatorja e Zonë e Lirë , Romina Alku: Mashkulli ideal është i fejuari im … Fillimisht ka qenë e njohur si Balerinë, më pas si Modele duke pozuar për marka të njohura të industrisë së

28.Dec.2012 08:59
Anita Haradinaj: 192 fluturimet për në Hagë

Anita Haradinaj: 192 fluturimet për në Hagë

Tashmë burri i shtëpisë është kthyer, e duket se të gjithë dhimbjen që ka kaluar do ta hedhë pas. Ka jetuar mes skenarësh të thurur për të mbrojtur fëmijët, ashtu sikurse “La vita e bella” e Benigni-t, ka jetuar mes njerëzish q

11.Dec.2012 15:13