Gazeta kroate lidhur me humbjen e 10 pasagjerëve nga Kosova: Shoferi i lodhur i çoi drejt vdekjes në vend të atdheut
Rajoni dhe Politika

Gazeta kroate lidhur me humbjen e 10 pasagjerëve nga Kosova: Shoferi i lodhur i çoi drejt vdekjes në vend të atdheut

26.Jul.2021 09:16
0

Gazeta më e madhe kroate ‘Jutarnji List’ faqen e parë ia ka kushtuar aksidentit tragjik ku humbën jetën 10 pasagjerët nga Kosova.

Autobusi i linjës Franfkurt-Prishtinë humbi kontrollin një ditë më parë, pasi shoferi ishte i përgjumur.

“Shoferi i lodhur i çoi drejt vdekjes në vend të atdheut“,- shkruhet në faqe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mediat e huaja raportuan se Drejtoresha e Institutit të Mjekësisë Urgjente, Maja Grba Bujeviq tha se 42 persona ndodhen në Spitalin e Përgjithshëm në Slavonski Brod.

‘Dy prej tyre janë në kujdes intensiv dhe pesë njerëz u operuan gjatë ditës. Një person është në Klinikën e Traumatologjisë në Zagreb. 14 persona kanë lëndime serioze, të tjerët nuk janë lëndime serioze dhe ata planifikohen të lirohen nga spitali nesër dhe pasnesër”- tha Bujeviq.

Flet i mbijetuari i aksidentit tragjik në Kroaci: Trupat e viktimave i larguam vetë, Ishte një masakër e vërtetë (video)
Serbia “njeh” pasaportën e Kosovës në aeroporte
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration