Daçiq: Serbia nuk do të lejojë pushtimin ushtarak të Veriut të Kosovës
Rajoni dhe Politika

Daçiq: Serbia nuk do të lejojë pushtimin ushtarak të Veriut të Kosovës

24.Jun.2021 11:07
0

Kryeparlamentari i Serbisë, Ivica Daçiq u pyet sot rreth një teme që kishte të bënte me armatosjen e Ushtrisë së Kosovës nga Perëndimi. 

Daciq tha se Serbia nuk do ta lejojë, siç e quajti ai, pushtimin ushtarak të veriut të Kosovës.

“Ne kemi paralajmëruar hapur se çdo ndryshim i situatës në terren do të thotë që marrëveshjet e nënshkruara nuk janë më të vlefshme, Serbia nuk do të lejojë pushtimin ushtarak të Veriut të Kosovës.

Është e qartë për të gjithë se çfarë do të thotë kjo. Të gjithë janë të vetëdijshëm se nxitja e konflikteve të reja do të ishte fatale”, tha ai.

Ambasadat, vizat për punë, Schengen dhe rregullat për udhëtime në Gjermani
Presidentja Osmani takon mërgimtarët në Austri, premton punë e angazhim për ta
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration