Xherdan Shaqiri lojtari i ndeshjes ndaj Turqisë
Rajoni dhe Politika

Xherdan Shaqiri lojtari i ndeshjes ndaj Turqisë

21.Jun.2021 06:36
0

Sulmuesi anësor Xherdan Shaqiri ka shkëlqyer në fitoren e Zvicrës me rezultat 3-1 ndaj Turqisë.

Shaqiri ka shënuar dy gola të bukur në fitoren e “helvetikëve”.

Pas kësaj paraqitje të mirë, UEFA ka njoftuar se Shaqiri është zgjedhur lojtari i këtij takimi.

Pas kësaj fitoreje Zvicra pozicionohet në vendin e tretë me katër pikë me gjasa të mira që të kualifikohet në fazën e eliminimit direkt në “EURO 2021”.

Qytetari nga komuna e Bujanocit kërkonë shtetësinë kosovare që ta shërojnë djalin (video)
Bilanci 10 vjeçar i nxënësve shqiptarë në Luginën e Preshevës, dallim i thellë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration