Vuçiq: Do të punësojmë shqiptarë në polici, mjek dhe institucione tjera?
Lokale

Vuçiq: Do të punësojmë shqiptarë në polici, mjek dhe institucione tjera?

08.Sep.2021 19:45
0

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një paraqitje para opinionit publik deklaroi sot se ishte bërë pak përparim në bisedimet me Prishtinën në nivel Teknik por që nuk kishte pasur përparim tjetër, sepse pala shqiptare nuk dëshiron bisedimet, transmeton Titulli.com.

Vuçiq tha se ka biseduar sot edhe me përfaqësuesit e OSBE -së për situatën në jug në Preshevë dhe Bujanoc dhe shtoi se shteti do të bëjë çmos që të vazhdojë sigurimin e teksteve shkollore në gjuhën shqipe edhe për shkollat e mesme dhe jo vetëm për shkollat fillore.

“Ne duam të bëjmë gjithçka që mundemi për të futur një pjesë të shqiptarëve në system të shtetit  polic, mjekë dhe të në të gjitha institucionet e tjera shtetërore, por ne do të kërkojmë që të dihet mirë cilit shtet i përkasin dhe nuk ka vlerësim për këtë dhe mund të ketë polemika për këtë”, u shpreh mes tjerash Vuçiq./Titulli.com/

Kurti: Mund të hapen tema të reja mes Kosovës dhe Brukselit, por jo edhe me Serbinë
Digjet spitali për COVID-19 në Tetovë, konfirmohen 10 viktima (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration