Shqipëria del nga lista e vendeve në monitorim nga Këshilli i Evropës pas 29 vitesh
Rajoni dhe Politika

Shqipëria del nga lista e vendeve në monitorim nga Këshilli i Evropës pas 29 vitesh

18.Apr.2024 10:09
0

Shqipëria nuk është më pjesë e vendeve nën monitorim nga Këshilli i Evropës. Ky është vendimi i marrë sot nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës. 

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani ka postuar në faqen e tij në Facebook njoftimin dhe shkruan se Shqipëria ka dalë nga lista e vendeve në monitorim nga Këshilli i Europës pas 29 vitesh .

Postimi i plotë: 

Faleminderit Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës dhe raportuesit Ionut Stroe, për njohjen e reformave transformuese të drejtësisë në Shqipëri, luftën tonë kundër korrupsionit dhe përparimin e Shqipërisë në të drejtat e njeriut dhe demokracinë.

Protesta tek Bashkia e Tiranës, Berisha: Të bashkohemi të premten për fitoren e shpirtit europian të qytetarëve shqiptarë.

Angazhimi i Shqipërisë ndaj standardeve të Këshillit të Evropës, ka qenë i palëkundur dhe përpjekjet tona të pandërprera më në fund po japin rezultatet e shumëpritura.

Që nga mesnata, Serbia po i mban të bllokuar disa autobusë të Kosovës në kufi
Policia konfiskon rreth 277 kilogramë duhan të prerë në Bujanoc
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration