Propaganda serbe, rastin në Pejë e paraqesin si “maltretim ndaj të moshuares serbe nga një shqiptare”
Rajoni dhe Politika

Propaganda serbe, rastin në Pejë e paraqesin si “maltretim ndaj të moshuares serbe nga një shqiptare”

02.Nov.2022 23:27
0

Lufta hibride serbo-ruse ndaj Kosovës është bërë vërtet e një intensiteti të lartë. 

Pas kërcënimeve me praninë e ushtrisë së Serbisë në kufi me Kosovën, sabotimit të policëve serb të Policisë së Kosovës për t’i kryer detyrat shtetërore sipas hierarkisë (në prani të eksponentëve të Listës Serbe), edhe mediat serbe dezinformojnë për rastin e Pejës.

Videoja e dhunimit të një gruaje të shtyrë në moshe nga punëtorë të papërgjegjshme në Pejë, që bëri bujë në mediat e Kosovës. Por e njëjta nga mediast serbe po përdoret shumë se “viktima është një e moshuar serbe”, e cila sipas tyre “maltretohet nga infermieret shqiptare”.

Për njohësin e sigurisë, Agim Musliu, ky është një tjetër keqpërdorim i skajshëm i fakteve nga propaganda serbo-ruse. /telegrafi/

Image
 
 
Bujanoc: Ftesë në promovimin e librave të bashkëpunëtor të ish-Presidentit Ibrahim Rugova
Çfarë dihet për ngritjen e re të gatishmërisë luftarake të Ushtrisë së Serbisë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration