Përfaqësues të Ambasadës së SHBA-së në Beograd, takohen me kryetaren e Preshevës
Lokale

Përfaqësues të Ambasadës së SHBA-së në Beograd, takohen me kryetaren e Preshevës

18.May.2021 12:53
0

Përfaqësuesit e Ambasadës së SHBA-së në Beograd, të kryesuar nga Thomas Lee po vazhdojnë vizitë e tyre në komunat Preshevë dhe Bujanoc.

Ata sot janë pritu nga kryetarja e komunës së Preshevës, Ardita Sinani.

Postimi i plotë në Facebook nga Ardita Sinani:

Kënaqësi sot të mirëpres përfaqësuesit e Ambasadës së SHBA, të kryesuar nga Thomas Lee, këshilltar politik i ambasadës.

Gjatë këtij takimi, i cili ishte i pari nga zgjedhja ime në krye të komunës, u diskutuan shumë tema, ndër të cilat vëmendje më e madhe iu kushtua të drejtave të Shqiptarëve dhe gjendja socio-ekonomike e tyre.
Problematika më aktuale, si ajo e pasivizimit të adresave, raste të cilat në komunën e Preshevës janë ende më sporadike për dallim nga Bujanoca e Medvegja, u diskutua si shqetësim edhe i ambasadës së SHBA, por edhe i imi si kryetare e komunës.
 
U dakorduam që kontaktet mes autoriteteve lokale dhe ambasadës së SHBA të vazhdojnë e thellohen, për faktin e vetëm se udhëheqja ime e sheh si urën lidhëse për zgjidhjen e problemeve të Shqiptarëve në raport me Qeverinë serbe.
Lajçaku takohet me Vuçiqin, flasin për zhvillimet e fundit në dialog
Arifi takim me këshilltarin politik të ambasadës së SHBA-së: Diskutohet edhe plani 7 pikësh
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration