Në OKB, Kurti e Vuçiq shkëmbejnë akuza për dinarin serb (video)
Rajoni dhe Politika

Në OKB, Kurti e Vuçiq shkëmbejnë akuza për dinarin serb (video)

09.Feb.2024 08:22
0

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, hodhën akuza në drejtim të njëri-tjetrit në mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Vuçiq akuzoi Kurti se Qeveria e tij po përndjekë serbët në Kosovë, ndërkohë Kurti akuzoi Vuçiqin dhe Serbinë se vazhdimisht bëjnë përpjekje për të penguar sundimin e rendit dhe ligjit në Kosovë dhe se tenton të ‘terrorizojë’ Kosovën.

Shihni në video disa nga deklaratat e presidentit Vuçiq dhe kryeministrit Kurti./REL/

Bislimi: Qeveria e Republikës së Kosovës do të qëndrojë përkrah shqiptarëve në Luginën e Preshevës
Kurti foli në Këshillin e Sigurimit të OKB-së për Luginën: Spastrimi etnik po bëhet nga Serbia
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration