Kurti prezanton 10 pikat e platformës për mandatin e ri në krye të LVV-së
Rajoni dhe Politika

Kurti prezanton 10 pikat e platformës për mandatin e ri në krye të LVV-së

21.Sep.2022 08:05
0

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shpalosur sot platformën për mandatin e ri në krye të Lëvizjes Vetëvendosje.

Kurti ka thënë se platforma e tij programore mbështetet në dhjetë pika themelore.

Në prag të zgjedhjeve të brendshme të partisë, Kurti ka kërkuar sot besimin e anëtarëve edhe për katër vite të tjera në krye të LVV-së, partisë më të madhe në Kosovë.

10 pikat e platformës së Kurtit për mandatin e ri:

1. Rritja e numrit të anëtarëve të moshave të reja

2. Rritja e anëtarësisë së vajzave e grave

3. Krijimi i kohezionit midis brezave e grupeve shoqërore

4. Forcimi i shkollës politike dhe dimensionit ekzekutiv të saj

5. Promovimi i organizimit sindikal në sektorin privat

6. Përgatitja e burimeve njerëzore dhe programore për zgjedhjet lokale 2025

7. Përgatitja e platformës politike për mandatin e dytë qeverisës

8. Rritja e rrjetit të qendrave të LVV-së në mërgatë

9. Angazhimi i studenteve dhe profesionisteve në organizatën politike të lëvizjes

10. Bashkëpunimi ndërkombëtar dhe ai jashtë shtetit e brenda kombit tonë.

Liderët e Ballkanit Perëndimor takohen në New York
NASA zbulon një ‘botë oqeanike’ ku 1 vit zgjat 11 ditë, por mund të jetë perfekte
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration