Kurti për AFP: Uroj t’i normalizoj marrëdhëniet me Serbinë sivjet
Rajoni dhe Politika

Kurti për AFP: Uroj t’i normalizoj marrëdhëniet me Serbinë sivjet

07.Feb.2024 18:25
0

Kryeministri Albin Kurti tha se shpreson të normalizojë marrëdhëniet me rivalin e përhershëm të vendit, Serbinë këtë vit, pas disa raundeve të bisedimeve të dështuara mes dy palëve. 

 
 

“Normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë uroj për këtë vit, për vitin 2024, dhe në vitet dhe dekadat e ardhshme dua të dal fitimtar në çështje si pabarazia sociale, ndryshimet klimatike dhe kërcënimet e sigurisë”, tha Kurti për AFP.

Nagip Arifi kërkon mandatin e 5-të për kryetar komune, votoni në anketën online?
Ministri gjerman i Mbrojtjes në Beograd: Po e armatosim Kosovën për stabilizimin e rajonit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration