Komuna e Bujanocit "lëvdërohet" me rregullimin e ndriçimit të rrugës Tërnoc-Turi
Lokale

Komuna e Bujanocit "lëvdërohet" me rregullimin e ndriçimit të rrugës Tërnoc-Turi

15.Jul.2021 07:10
0

Komuna e Bujanocit ka publikuar disa fotografi të rregullimit të ndriçimit të rugës Tërnoc - Turi.

Publikimi në Facebook nga komuna e Bujanocit: 

Pas përfundimit të asfaltimit të rrugës Tërnoc - Turi, komuna e Bujanocit ka filluar me paisjen me infrastrukturë përcjellëse duke vendosur shtyllat elektrike, kurse sot ka përfunduar edhe ndriçimi publik.
 
Përveç rëndësisë që ka kjo rrugë lidhëse mes dy fshatrave, ky investim pritet të ndikojë pozitivisht edhe në zhvillimin ekonomik dhe të turizmit.
Prokuroria kundërshton lirimin me kusht të Thaçit, vlerëson se ka ndikim politik (video)
Shqiptarit nga Presheva i dëmtohet vetura në Kosovë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration