Hiqen barrikadat, shtyhet zbatimi i vendimeve për dokumentet dhe targat serbe
Rajoni dhe Politika

Hiqen barrikadat, shtyhet zbatimi i vendimeve për dokumentet dhe targat serbe

02.Aug.2022 07:32
0

Zëvendëssekretari i përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana ka bërë të ditur se ka biseduar me komandantin e KFOR-it në Kosovë, Ferenc Kajári lidhur me situatën aktuale në veri të vendit.

Ai më tej shtoi se KFOR-i po e monitoron nga afër situatën, duke shtuar se mbetet i përgatitur për të ndërhyrë nëse është e nevojshme.

Këtë e bëri të ditur përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”. 

Rahim Salihi emërohet këshilltar i Grupit Parlamentar "Regjionet evropiane - Vojvodina, Sanxhaku dhe Lugina Preshevës"
Kamberi, takoi ambasadorin e SHBA-së në Beograd, Christopher R. Hill
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration