Erdogan e pret si “dost” Vuçiqin, flasin pak për Kosovën e më shumë për investimet turke në Serbi
Rajoni dhe Politika

Erdogan e pret si “dost” Vuçiqin, flasin pak për Kosovën e më shumë për investimet turke në Serbi

18.Sep.2021 13:42
0

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. 

Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit në presidencën serbe, Vuçiq dhe Erdogan kanë diskutuar për një mori çështjes, në mesin e tyre edhe për raportet në rajon ku përfshihet edhe Kosova, transmeton lajmi.net.

“Mëngjes dhe bisedë private nën pamjen e Bosforit”, ka shkruar Vuçiq në llogarinë e tij teksa ka njoftuar për takimin me Erdogan.

Sipas mediave në Beograd, temë diskutimi e këtij takimi ndër të tjerash do të jetë edhe Kosova, përveç çështjes së bashkëpunimit ekonomik, çëhtjeve bilaterale dhe investimeve të Turqisë në Serbi.

Gjukanoviç: Pasi humbi Kosovën, Mali i Zi duket të jetë kompensimi më tërheqës për “Serbinë e Madhe”
Eksperti amerikan Fauci: Pse duhet të vaksinohen fëmijët?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration