Zaev: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut
Rajoni dhe Politika

Zaev: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut

12.Jan.2019 15:38
0
Duke shpjeguar procesin e ndryshimit të emrit dhe duke falënderuar popullin për barrën që mbante për ta ndryshuar emrin, kryeministri i Republikës së Maqedonisë sot mbylli konferencën e tij për shtyp me mesazhin: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut.
 
 Në fjalimin e tij drejtuar mediave, ai dërgoi një mesazh se Maqedonia duhet të ecë përpara dhe reformat duhet të vazhdojnë.

Në pyetjen e gazetarëve në lidhje me kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme parlamentare, Zaev u përgjigj se në organet më të larta partiake të LSDM-së do të shqyrtohet çështja e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Haradinaj: Lugina e Preshevës nuk do të jetë pjesë e pazareve
Dialogu Kosovë -Serbi mund të shtyhet, kjo është arsyeja
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration