Xiaomi sjell Redmi Note 7 me kamerë prej 48 megapiksel për vetëm 130 euro
Shkencë dhe teknologji

Xiaomi sjell Redmi Note 7 me kamerë prej 48 megapiksel për vetëm 130 euro

11.Jan.2019 14:07
0
Telefoni i parë "i vërtetë" i Redmi dëshiron ti bindë klientët e tij me një çmim të ulët dhe një kamera me rezolucion të lartë.
 
 

Disa ditë më parë, gjiganti elektronik kinez Xiaomi njoftoi se do të lëshojë telefonin e saj të ri Redmi Note 7. Nuk zgjati shumë dhe tani u prezantua telefoni i parë në këtë konstelacion të ri, transmeton lajmi.net.

 


Telefoni i parë “real” i Redmi është çmimi dhe kamera kryesore në qendër. Konfigurimi i dyfishtë i kamerës në pjesën e pasme kap fotografitë me 48 megapikselë. Lente kryesore (f / 1.8), sensori i të cilit vjen nga Samsung , është një lente me 5 megapikselë.

Bateria 4000 mAh është e ngarkuar me një maksimum prej 18 vat dhe nëpërmjet USB C.

Çmimi dhe disponueshmëria

Redmi Note 7 është mundësuar nga një Snapdragon 660 dhe deri në 6 GB RAM. Versioni 3GB / 32GB shitet në Kinë me një çmim prej 130 eurosh. Modeli me 4 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme kushton ekuivalenti me 153 euro, modeli 6GB / 64GB prandaj arrin në 188 euro.

Galaxy X, telefoni i palosshëm i Samsung, mund të lansohet poashtu më 20 shkurt
Vitamina C dëmton keq veshkat
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration