Vulin: Kosova dëshiron të provokojë një konflikt ushtarak midis NATO-s dhe Serbisë
Rajoni dhe Politika

Vulin: Kosova dëshiron të provokojë një konflikt ushtarak midis NATO-s dhe Serbisë

12.Jun.2019 09:08
0

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, vlerësoi se Kosova dëshiron të provokojë një konflikt ushtarak midis NATO-s dhe Serbisë. Vulin ka thënë se Kosova po dëshiron një përgjigje ushtarake nga Serbia dhe pastaj t’i thonë NATO’s që të ndërhyjë ndaj tyre.

Sipas tij, NATO do ta ndëshkonte Serbinë për Kosovën me një konflikt ushtarak.

“Cili është qëllimi i tyre? Ata duan që Serbia të japë një përgjigje ushtarake dhe pastaj të shkojnë tek aleatët e tyre të NATO-s dhe të thotë: ‘Të lutem na mbroni!’ Ky është qëllimi i tyre, kështu që NATO do të ndëshkonte Serbinë për ta. Ata e dinë se nuk mund të fillojnë vetëm një konflikt ushtarak, por ata duan që NATO të bëjë atë në vend të kësaj”, tha Vulin për mediat ruse.

Përfaqësues nga Lugina pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës
20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration